Back to Question Center
0

Semalt dostarcza wartościową strategię, jak chronić się przed oszustami

1 answers:

Oszuści nieustannie zmieniają takty, ponieważ starają się zdobyć dane osobowelub pieniądze. Aby utrzymać się przed tymi mrocznymi postaciami, musisz chronić się, rozumiejąc ich tryb działania i używającwskazówki określone przez Ryana Johnsona, starszego dyrektora ds. sprzedaży w Semalt :

Oszuści atakują wszystkich

Jeśli uważasz, że nie jesteś narażony na oszustwo, zastanów się ponownie - real passports for sale. Oszuścinie dyskryminuj, a niekoniecznie celują w naiwnych ludzi. Przeciwnie, są one skierowane do ludzi ze wszystkich dochodów, poziomów wykształcenia, wyścigi,i wieku. Zanim więc pomyślisz, że jesteś zbyt inteligentny, aby paść ofiarą taktyk oszustów, pamiętaj, że wszyscy są podatni na atakoszuści.

Dlaczego oszuści odnoszą taki sukces? Prosty. Te cieniste postacie opanowałysztuka wykorzystywania ludzkiej hojności, potrzeb, współczucia lub szacunku dla ich przewagi.

Ochrona przed oszustami

Teraz, gdy wiesz, że każdy może zakochać się w oszustwie, najlepszym sposobem na ochronę siebieod spadającej ofiary traktuje obcych jako podejrzanych. Za każdym razem, gdy przeprowadzasz transakcje z nieznajomymi osobiście, przez telefonlub na stronie społecznościowej, miej oko na wszelkie podejrzane zachowania.

Większość ludzi zdaje sobie sprawę zbyt późno, że nie padliby ofiarą oszustwajeśli zrobili to z należytą starannością w kontaktach z nieznajomym. Prostym sposobem na wykroczenie oszusta jest wykonanie wyszukiwania Google nazdjęcia lub informacje o osobach, które poradziły sobie z potencjalnym klientem przed próbą nawiązania z nim kontaktu.

Dokument

Podczas gdy fałszywe dokumenty nie zawsze są łatwe do zidentyfikowania, zawsze są pewneznaki ostrzegawcze, które mogą Ci powiedzieć, że masz do czynienia z oszustem. Znane znaki fałszywego dokumentu to:

  • Słaba gramatyka lub pisownia
  • Używanie zbyt dużej liczby języków urzędowych
  • Ogólne pozdrowienia zamiast specjalnych zwrotów grzecznościowych
  • Nazwy przedsiębiorstw lub przedsiębiorstw, które nie istnieją

E-mail

Oszuści mogą łatwo przygotować oficjalnie wyglądającą wiadomość e-mail za pomocą logoprawdziwej i renomowanej firmy. Oszuści wiedzą, że prawdopodobnie stracisz czujność, gdy otrzymasz e-mail z logoznana firma. Aby uniknąć oszustwa, zawsze zadawaj sobie pytanie, czy skontaktowałeś się z firmą lub oczekiwałeś e-mailaz takiej firmy przed otwarciem jakichkolwiek załączników.

Fałszywy profil

Jeśli jesteś na stronie randkowej, są rzeczy, które mogą służyć jako czerwone flagi, kiedypatrząc na profil randkowy. Są to zainteresowania, fałszywe zdjęcia znalezione w Internecie i umiejętności językowe.

Dalsze oszustwa

Oszuści rzadko mają dość. W swojej chciwości wracają po więcej.Oto, w jaki sposób można zidentyfikować kolejne oszustwo:

  • Wezwanie lekarza, aby poinformować, że oszust może wymagać pilnej pomocyponieważ ich życie jest zagrożone
  • Wywołanie lub korespondencja od funkcjonariuszy organów ścigania, którzy twierdzą, że chcąpomóż ci zbadać twoje oszustwo. Oszuści prawdopodobnie obiecują, że mogą otrzymać zwrot pieniędzy za opłatą. Zawsze pamiętajże organy ścigania nie pobierają żadnych opłat za oferowanie swoich usług.
  • Kobieta wzywająca do ratowania jej przed oszustem, ale potrzebuje pieniędzy, aby uciec.

Powyższe to niektóre z taktyk wykorzystywanych przez oszustów w celu wyłudzenia pieniędzyty. Aby pomóc Ci uniknąć wpadnięcia w oszustwo, musisz być na bieżąco z nowymi technikami i sztuczkami wykorzystywanymi przez oszustów do zdobywania pieniędzy od ludzi.Ponadto musisz zaufać swoim instynktom, szczególnie gdy umowa jest zbyt dobra.

November 23, 2017