Back to Question Center
0

Semalt Expert: 10 wrażliwych reżimów bezpieczeństwa cybernetycznego

1 answers:

Sektor bezpieczeństwa cybernetycznego postępuje szaleńczo dzięki większej liczbie ekspertów przyłączających się do branży.W związku z tym projektuje się coraz więcej złośliwych programów i codziennie uruchamiane jest blisko 230 000 nowych szkodników.Szacuje się, że rocznie inwestuje się 100 miliardów dolarów na cyberprzestępczość.

Tak długo, jak korzystasz z Internetu, masz skłonność do cyberataków. Następującepomysły Nik Chaykovskiy, Semalt Starszy menedżer sukcesu klienta, pokazuje, jak niebezpieczne jest działanie przeglądarki bez skutecznej ochrony - hosting y dominio de google.

1. Najniebezpieczniejsi cyberprzestępcy na świecie

FBI ma listę najbardziej poszukiwanych 19 przestępców internetowych, którzy są za to odpowiedzialnistraty użytkowników sieci w przedziale od 350 000 do 100 milionów dolarów. W tej chwili tematy JABBERZEUS są najbardziej poszukiwane przez FBI.

2. Najbardziej kosztowny wirus komputerowy w historii

MyDoom jest postrzegany jako najbardziej kosztochłonny globalnie w historii cyberbezpieczeństwo. Szacuje się, że do tej pory wirus wyrządził szkodę w wysokości 38,5 miliarda dolarów.

3. Preferowany cel atakujących portali społecznościowych

Do tej pory ponad 1,6 miliarda użytkowników mediów społecznościowych robi to globalniepreferowany cel hakera. Użytkownicy, którzy spędzają dużo czasu w sieciach społecznościowych, prawdopodobnie padną ofiarą tych ataków.

4. 99% komputerów jest zagrożonych exploitami

Ponad 99% komputerów ma programy takie jak Adobe Reader, Oracle Java i AdobeFlash zainstalowany na ich systemach operacyjnych. Obecność tych programów tworzy kanał, na którym atakujący mogą zoptymalizować dostęptwój gadżet..

5. Internetowi przestępcy preferowali podejście do wywierania wpływu na ofiary

Ofiary cyberataków są łatwo manipulowane, ponieważ ludzie tworzą najsłabsze ogniwodotyczące bezpieczeństwa cybernetycznego. Jako takie inżynieria społeczna odnosi się do podejścia polegającego na zapewnieniu, że jednostki ujawniają poufne informacje poprzez manipulowanie nimito psychicznie.

6. Ostrożnie: prace wewnątrz

W większości przypadków około 59 procent pracowników wykrada dane organizacji podczas ich pobytusą zwolnieni lub gdy rezygnują. Inne ingerencje poufne, które należy zabezpieczyć, to między innymi złośliwi użytkownicy, nieostrożni i wewnętrzni eksperci.

7. Twój rząd zwiększa twoją słabość

Faktem jest, że rządy na całym świecie projektują złośliwe oprogramowanie z zamiaremużycia go jako broni cyfrowej. Szkodliwe oprogramowanie trafia do prywatnej organizacji i komputerów osobistych, co powoduje ulepszoną ewolucjękryminalnego złośliwego oprogramowania.

8. Istnieje natychmiastowa mapa przedstawiająca atakujących w akcji

Stany Zjednoczone są preferowanym celem cyberprzestępców. Na przykładSieć Departamentu Obrony USA poniosła ponad 100 milionów dolarów strat w wyniku ataku dokonanego przez chińskiego przestępcę.

9. Cyberprzestępczość to poważne wyzwanie dla świata

68% pieniędzy utraconych w wyniku ataków internetowych uznano za nieodzyskiwalne.Cyberprzestępczość jest nie tylko kosztowna, ale także powoduje inne wyzwania dla firm na całym świecie.

10. Haktywizm jest główną inspiracją, która katalizuje cyberataki

Haktywizm stanowi ponad 50 procent wszystkich cyberataków na całym świecie. Termin jestreprezentacja dysydencjalnych zastosowań komputerów z zamiarem wzmocnienia programu politycznego.

Wniosek

Zawsze pamiętaj, że nie należy lekceważyć przestępców internetowych. Więc nie ma zabezpieczeniajest skuteczny, żadne zagrożenie nie jest zbyt minimalne. Bez względu na rozmiar zagrożenia cybernetycznego, należy wprowadzić odpowiednie środkiaby zapobiec atakom, które możesz napotkać.

November 23, 2017