Back to Question Center
0

Semalt Expert From Islamabad: Sposoby rozpoznawania Darodar Ghost Referrer w Google Analytics

1 answers:

Dla wielu właścicieli witryn spam skierowania stanowi poważny problem, który ma wpływ na skuteczność kampanii marketingowej. Gdy jesteś właścicielem witryny, możesz zauważyć ruch pochodzący ze wspólnych domen lub innych. W przypadku początkującego może mieć tendencję do pomylania fałszywego ruchu w Google dla legalnego ruchu. Jednak spam skierowania pochodzi z witryn duchów, takich jak Darodar ghost referrer - cost of long term care in texas. Ruchy Ghost pochodzą z fałszywych stron internetowych, których głównym celem jest zwiększenie ruchu na swoich stronach i sprzedaż partnerska .

Ten artykuł, określony przez Sohaila Sadiqa, najlepszego eksperta z Semalt , może nauczyć cię mechanizmów spamu polecającego i sposobu jego wykrywania w Google Analytics.

Spam polecający może występować na dwa charakterystyczne sposoby:

1. Trakty pochodzące z robotów sieci spamowych.

Istnieje wiele stron internetowych, które używają robotów sieciowych z różnych powodów. Legalne roboty sieciowe mają swoją unikalną tożsamość, dzięki czemu cały proces działa jak sukces. Roboty do stron przychodzą na twoją stronę, w tym przyciski wezwań do działania, aby osiągnąć docelową ofiarę, kliknij link. W większości przypadków te skierowania do spamu przychodzą na stronę jako przekierowanie do firmy farmaceutycznej lub sklepu internetowego. W innych przypadkach spamowe e-maile, takie jak odesłania darodar ghost mogą pochodzić z witryn pornograficznych. Ich głównym celem jest uzyskanie prowizji za każdy zakup dokonany. Darodar twierdzi, że jest legalną witryną oferującą metody generowania leadów. Nie są one prawidłową witryną SEO. Używają swojego robota do wysyłania tonów ruchu na stronę Google Analytics użytkownika, co powoduje fałszywy ruch.

2. Ruch skierowania duchów.

W przypadku spamu duchowego nie ma odwiedzin w witrynie internetowej. Zamiast tego spamer wysyła miliony żądań stron na stronie Google Analytics. Podobnie możesz zaobserwować ruch na swoim koncie Google Analytics, ale nie uwzględnia on panelu witryny. Najprawdopodobniej ten rodzaj ruchu może pochodzić z domen takich jak Darodar ghost referrer .

Jak rozpoznać odsyłanie spamu w Google Analytics

Dla osób obsługujących strony handlu elektronicznego istotne jest odróżnienie fałszywego ruchu od tego, który nie jest zgodny z prawem. Te wizyty internetowe mogą spowodować, że dane Twojej witryny będą niedokładne, co obniży precyzję stosowanych metod marketingowych. Fałszywy ruch odbywa się zgodnie z przewidywalnymi wzorcami. Na przykład ruch odsyłający ma współczynnik odrzuceń 0% lub 100%. Średnio czas trwania sesji przeglądania wynosi zawsze 0 sekund. Żadne nowe sesje nie pochodzą z tych samych odwiedzin w sieci. Innym znaczącym sposobem jego wykrycia są strony docelowe . Większość programistów tworzących spam duchowy używa znacznych, pływających przycisków, aby upewnić się, że ich boty znajdują kliknięcie .

W innych przypadkach filtry spamu obecne w Google Analytics mogą wykryć spam odsyłający. Konieczne jest używanie zaawansowanych filtrów antyspamowych do kontrolowania takich odwiedzin w Internecie, a także ruchu z domen takich jak Darodar ghost referrer .

Wniosek

Spam związany z poleceniami może przekreślić dane Twojej witryny, dezorientując działania marketingu cyfrowego . Konieczne jest korzystanie z bezpiecznych platform e-mailowych, aby zapobiegać wysyłaniu spamu polecającego. Na przykład, Distrar ghost referrer może generować dane o ruchu na twojej stronie internetowej, które mogą nie odzwierciedlać twoich odwiedzin w sieci .

November 26, 2017