Back to Question Center
0

Semalt Expert: Jak uruchomić niesamowitą kampanię marketingu treści

1 answers:

Kilka tygodni temu opublikował treść na blogu 60 Second Marketer, który podkreślał prawdę związaną z content marketingiem. Post skupia się na tym, że marketing treści sam w sobie nie pomoże ci rozwiązać wszystkich twoich problemów.

Idealny marketing treściowy polega na przekształcaniu użytkowników internetowych w klientów, jest to tylko jedno narzędzie strategii marketera - umidostati da incasso. Płatne wyszukiwanie, bezpośrednia reakcja, marketing mobilny i reklamy displayowe to tylko niektóre z innych narzędzi wykorzystywanych w marketingu.

Jason Adler, menedżer sukcesu klienta Semalt , dzieli się swoim doświadczeniem w tej dziedzinie.

Dużym plusem ze stanowiska, które napisałem kilka tygodni temu, jest to, że wywołało to pożądaną dyskusję wśród społeczności 60 Second Marketer. Niemniej jednak przegapiłem poważny problem, przed którym stoją sprzedawcy treści. A to wyzwanie leży w zakresie tego, do czego kieruje się twoja uwaga.

Większość marketerów zajmujących się treściami stoi przed wyzwaniem skoncentrowania się na jednej kwestii. Istnieje mnóstwo parametrów, które mogą przyciągnąć uwagę marketingowców treści.

W sytuacjach, gdy jesteś zajęty, aby uzyskać e-book, kampanię w mediach społecznościowych, wpis na blogu i kampanię infograficzną za drzwiami, łatwo jest wybrać najbardziej krytyczne parametry swojej pracy. W związku z tym łatwo jest poprawić kampanię, koncentrując się na niewłaściwych problemach.

Zanim omówimy kwestie, na które należy się skupić, pozwólcie, że podsumuję coś ważnego.

Dyrektorzy generalni nie są zainteresowani kampaniami marketingowymi content marketingu. CEO publikuje list przed sporządzeniem raportu rocznego, w którym zapewnia głębszy wgląd w główne problemy wpływające na firmę i środki, które zostaną wykorzystane do rozwiązania problemów. W tym liście prezes koncentruje się na jednym temacie przedstawionym poniżej.

Większość sprzedawców treści skupia się bardziej na taktyce, takiej jak posty na blogach i e-bookach, niż na zwracaniu uwagi na pozyskiwanie klientów i wzrost przychodów.

Poniższe problemy pomogą Ci odnieść sukces podczas prowadzenia kampanii marketingowych z treścią:

Przeanalizuj krajobraz - zapytaj kolegów z pracy, co uważają za najważniejsze obszary zainteresowania. Oczekuj, że większość z nich będzie mówić w kategoriach taktyki, a nie obiektywnie.

Wzmocnij swoje wysiłki - upewnij się, że twój personel rozumie, że niezależnie od znaczenia taktyki, nie ma to większego znaczenia, jeśli nie uda się skoncentrować na wyniku. W tej perspektywie pożądanym rezultatem jest pozyskanie nowych klientów w celu optymalizacji zysków.

Monitoruj swoje postępy - Śledź liczbę razy w ciągu tego tygodnia, kiedy odejdziesz od głównego celu pozyskania nowych klientów. Skup się bardziej na celach rosnących przychodów. Nie skupiaj się bardziej na taktyce. Nie oznacza to, że taktyka nie jest kluczowa, albo nie należy od nich odrywać wzroku. Oznacza to po prostu, że powinieneś być bardziej zainteresowany rezultatami końcowymi.

Czy wszystko, co do ciebie należy? Mam nadzieję, że tak. Informuj mnie o swoich wynikach w tym tygodniu. Będę dbał o twoją perspektywę i przemyślenia na ten temat, podczas gdy będziemy płynąć przez czwarty i ostatni kwartał roku.

November 23, 2017