Back to Question Center
0

Semalt Expert o ataków hakerskich - Jak dlaczego?

1 answers:

Kiedy coraz więcej osób korzysta z Internetu, pojawiło się powszechne zagrożenie - hakowanie.Początkowo termin ten odnosi się do procesu uczenia się systemów komputerowych i języków programowania. Z czasem termin ten przybrał postać złowieszcząco oznacza zdolność do ominięcia sieci komputerowej lub bezpieczeństwa systemu.

Igor Gamanenko, jeden z czołowych ekspertów Semalt ,dokładnie analizuje przyczyny i cele ataków hakerskich.

Ogólnie rzecz biorąc, hakerzy witryn na poziomie 5 rodzajów ataków na sieci i komputery - the coolest gadget in the world. Obejmują one:

1. Ataki typu DDoS (Distributed Denial of Service)

Są one zaprojektowane w taki sposób, aby narażać systemy, które nie mają odpowiednich zabezpieczeń iskup się na otwartych portach i połączeniach w sieci. Zwykle ataki DDoS mają na celu podważenie systemu poprzez wysyłanie wielu żądańktóre powodują awarię sieci lub systemu. Mimo to większość systemów wytrzymuje ataki i łatwo się odtwarza.

2. Koń trojański

To jest oprogramowanie w przebraniu ważnego freeware lub shareware. Ukryte oprogramowaniejest często instalowany świadomie przez webmastera, który nie wie, co faktycznie zawiera oprogramowanie.

Zwykle oprogramowanie zawiera funkcje, które otwierają tylne drzwi systemu, aby na to zezwolićnieautoryzowany dostęp do systemu przy każdym użyciu oprogramowania. Alternatywnie, oprogramowanie ma wyzwalacz, który jest uruchamiany przez niektórewystąpienia lub według daty. Po uruchomieniu oprogramowanie zamyka system lub sieć. Oprogramowanie szpiegujące jest mniej szkodliwym oprogramowaniemzwykle używane do zbierania danych, które są następnie sprzedawane firmom marketingowym.

3. Virus

Jest to najczęściej spotykane zagrożenie dla webmasterów. Na najbardziej podstawowym poziomie jest tozłośliwy program, który może się replikować. Głównym celem wirusa jest atakowanie i niszczenie systemu hosta..Pospolityprzykłady złośliwych programów to Frodo, Cascade i Tequila.

4. Strony internetowe

Są to mroczne witryny wykorzystujące słabości zabezpieczeń w niektórych technologiach internetowych waby zmusić przeglądarkę do wykonywania nieautoryzowanych działań.

5. Worm

To jest samokopiujące się złośliwe oprogramowanie, które gromadzi cenne zasoby w twoim systemie do tego czasuzostaje przeciążony i przestaje działać. Robaki są zaprojektowane dla określonych typów komputerów, co czyni je nieskutecznymi w stosunku do niektórych systemów.

Dlaczego hakerzy witryn biorą udział w tych złośliwych działaniach?

1. Uzyskanie dostępu i korzystanie z systemu jako czatu internetowego dla nielegalnych działań - od tego czasuhakerzy często angażują się w nielegalne działania, muszą ukrywać swoje operacje. Aby to zrobić, przejmują serwery do przechowywania nielegalnych treścilub w celach komunikacyjnych.

2. Aby ukraść informacje.

3. Dla rozrywki i rozrywki.

4. Dla zręcznych pracowników technicznych zemsty zwolnionych z firmy lub oburzonego biznesu, rywale sąbardzo prawdopodobne, że złamie system w wyniku zemsty.

5. W reklamie - niektórzy hakerzy lubią rozgłos i robią wszystko, aby zostać zauważonym.

6. Aby eksperymentować lub testować system, w niektórych przypadkach webmasterzy żądają ekspertów od ICTsondować swoje systemy, aby zidentyfikować ich słabości, próbując pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa.

7. Z powodu zaburzenia zwanego zespołem Aspergera. Ludzie, którzy cierpią z powodu tego stanusą antyspołeczne, ale mają zdolność koncentrowania się na problemie przez bardzo długi czas.

8. Z ciekawości..

9. Aby sprawdzić, co robią koledzy, małżonkowie, rywale biznesowi lub członkowie rodziny.

10. Aby uzyskać prawa do chwalenia się.

11. Jako intelektualne wyzwanie.

12. Dla zysku finansowego - choć większość hakerów na stronie nie robi tego dla pieniędzy, trochę cyberprzestępcy zarabiają na życie poprzez angażowanie się w oszustwa związane z kartami kredytowymi.

Ludzie zagrożeni złośliwymi atakami

  • Firmy zajmujące się bezpieczeństwem w Internecie - te firmy mają najlepsze zabezpieczenia, które je tworząatrakcyjny cel dla hakerów
  • Wysokoprofilowe firmy - strony partii politycznych i międzynarodowe korporacjezazwyczaj jest to nieodparty cel dla hakerów pragnących uzyskać prawa do chwalenia się.
  • Każdy, kto ma strony internetowe poświęcone chociażby sklepowi e-commerce, jest głównie atakowany przez cyberprzestępców,hakerzy nie mają nic przeciwko zamykaniu każdego wrażliwego systemu.

W jaki sposób zagrożone jest bezpieczeństwo stron internetowych

Hackowanie witryn internetowych może być bardzo fascynujące. Jest oczywiste, że zagrożone firmymiał oznaki włamania, ale nie sądził, że infekcja rozszerzy się na ich strony internetowe. Dostęp do kontroli Twojej firmy oznaczaświetny interes. Aby uzyskać dostęp do kontroli, haker podejmuje serię prób podania nazwy użytkownika i hasła. Twoje poświadczenia mogą zostać przesłanez jednego zakresu do drugiego poprzez odpowiednie przechwycenie dokonane przez hakera.

Innym sposobem na zhackowanie są luki w oprogramowaniu. To niemusi to być zainstalowane oprogramowanie, ale także przeglądarki. Haker może uzyskać dostęp do twoich poświadczeń, przejmując kontrolę nad twoją przeglądarką.

Jako właściciel strony internetowej musisz pracować nad tym, jak chronić swoją witrynęzhakowany. Podkreślanie, w jaki sposób odwiedzający uzyskują dostęp do witryny Twojej firmy, jest jednym z aspektów, które mogą pomóc w ochronie Twojej witryny. Upewnij się, że niepoświadczenia są wyświetlane. Spraw, aby Twoja witryna była przyjazna dla użytkownika, przestrzegając bezpieczeństwa Twojej witryny.

November 23, 2017