Back to Question Center
0

Semalt Expert określa, jak uwolnić komputer od wirusów

1 answers:

Jeśli ktoś napotka na problem z własnym komputerem Mac lub martwi się, że może mieć złośliwe oprogramowanie,ten post pomaga osobom usunąć je za darmo lub tanio. Co ważniejsze, istnieją środki, aby upewnić się, że to się nie powtórzy.Jest bardzo mało prawdopodobne, że ktoś ma zainfekowanego Maca. Jednak szanse na przesłanie go do komputera są dość wysokie. Nie chce powiedziećże nie ma złośliwych programów zaprojektowanych dla komputerów Mac - 42 high table and chair sets. Tyle tylko, że najbardziej ukierunkowanymi użytkownikami są użytkownicy, którzy korzystają z komputera ze względu na swoją obfitość.

Popularność komputerów Mac w ostatnich latach zmieniła ostrość na złośliwych ludziz celami na plecach wzrastającymi każdego dnia. W tym artykule Julia Vashneva, wiodący ekspert od Semalt ,koncentruje się na złośliwym oprogramowaniu i wirusach mających wpływ na komputery Mac.

Co to jest złośliwe oprogramowanie?

Złośliwe oprogramowanie różni się od złośliwego oprogramowania, takiego jak wirus. Powodem jestże nie wchodzi do komputera bez wiedzy użytkownika. W większości przypadków jest przebrany za legalne oprogramowanie, a więc podstępneużytkownik. Może to być reklama lub e-mail, które mogą przekonać użytkownika do zainstalowania określonego programu. Odtąd się zbieraprywatne informacje z komputera.

Problem ze złośliwym oprogramowaniem dla Maców polega na tym, że przybiera on samą postać rzeczyjeden chce użyć przeciwko problemowi, takim jak oprogramowanie przeciw złośliwemu oprogramowaniu. Hakerzy przejmują legalne witryny i przekierowują odwiedzającegoinną stronę, na której udają skanowanie i znajdują złośliwe oprogramowanie na komputerze Mac. Oprócz tego tworzy sugestię oprogramowania, która jestZłośliwe oprogramowanie samo w sobie. Udając, że skanuje i rozwiązuje problemy, może poprosić o naliczenie opłaty.

Usuwanie złośliwego oprogramowania na komputer Macintosh za darmo

Usunięcie oprogramowania dla Maca lub złośliwego oprogramowania nie wymaga od właściciela kiedykolwiek wydaniamoneta dziesięciocentowa. Użytkownikom zaleca się, aby nie podawali informacji o swojej karcie kredytowej w żadnym programie ani na stronie internetowej, która twierdzi, że ma rozwiązaniedo problemu z komputerem.

Czyniąc to, jeśli połączenie od osoby twierdzącej, że znalazło złośliwegooprogramowanie na komputerze przechodzi, jest odmianą tematu i najlepiej zakończyć połączenie naraz..

Oto rzeczy, które należy zrobić, gdy na pewnej stronie pojawia się alert, który twierdzi, że znalazł złośliwe oprogramowanie:

1. Zamknij przeglądarkę.

2. Przejdź do folderu Pobrane i przeciągnij wszystkie niechciane pliki instalacyjne do kosza.

3. Opróżnić kosz.

Jeśli pomyłkowo zainstalowano już złośliwe oprogramowanie, następujące kroki powinny pomóc:

1. Naciśnij "Command + Shift + U", aby otworzyć folder Utility.

2. Otwórz Monitor aktywności i wybierz wszystkie uruchomione procesy.

3. Zlokalizuj nazwę aplikacji na liście i kliknij "Zakończ proces".

4. W folderze Aplikacje znajdź szczegóły aplikacji i przeciągnij ją do kosza, a następnie opróżnij.

Ochrona Mac przed złośliwym oprogramowaniem

Do tej pory Mac jest wolny od wszelkiego złośliwego oprogramowania i logiczne jest, że ktoś by chciałaby temu zapobiec. Poniższe wskazówki zapewnią Macowi bezpieczeństwo przed przyszłym złośliwym oprogramowaniem.

  • Zawsze aktualizuj komputer Mac
  • Włączyć automatyczne aktualizacje.
  • Korzystaj tylko z aplikacji zaufanych programistów
  • Zainstaluj oprogramowanie antywirusowe Mac.
November 23, 2017