Back to Question Center
0

Semalt Expert ostrzega przed spamem ze strony Snowshoe: co to jest i jak tego uniknąć

1 answers:

Spamerzy używający programów Snowshoe rozprzestrzeniają różne wiadomości na wiele adresów IP, a podstawową formą spamu jest duża liczba niechcianych wiadomości e-mail wysyłanych z jednego adresu IP. Jeśli zostaniesz zablokowany przez filtr spamu na rakietach śnieżnych, prawdopodobnie nie podjąłeś niezbędnych kroków .

Oliver King, czołowy specjalista z Semalt , przedstawia tutaj przegląd spamu na rakietach śnieżnych i wskazówki, jak go unikać - eleaf melo vs aspire atlantis.

Historia i pochodzenie Snowshoe:

Cztery miesiące temu, w dziale pocztowym dostawcy skrzynki pocztowej, zostałem oskarżony o ocenę spamu na rakietach śnieżnych. W tym czasie stworzyłem kilka automatycznych filtrów i wprowadziłem poprawki w moim identyfikatorze e-mail. Pracowałem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i przeglądałem dane na żywo dotyczące domen i adresów IP, aby upewnić się, że system może przetwarzać aktualne zagrożenia.

Pojawił się spamer i próbował czegoś innego. W 2009 r. Ten sam spamer opracował spam w rakietach śnieżnych. W ciągu kilku sekund od zablokowania adresu IP lub domeny zaobserwowano coraz więcej złośliwych działań.

Podobnie jak rakieta śnieżna rozkłada obciążenie podróżnych na całym obszarze śniegu, spam w postaci rakiet śnieżnych jest techniką stosowaną przez hakerów do rozprzestrzeniania spamu w wielu domenach i adresach IP. Chcą rozcieńczyć wskaźniki reputacji i uniknąć filtrów (Spamhaus).

Dlaczego Snowshoe jest problemem?

Tradycyjne filtry antyspamowe nie mogą zwalczać spamu ze strony rakiet śnieżnych, ponieważ nie mają wystarczającej przestrzeni do obsługi żądań z pojedynczej domeny lub adresu IP. Ślad na rakietach śnieżnych pozostaje pod radarem filtrów opartych na woluminie, ale nie ma sposobu na rozwiązanie tego problemu .

Aby komplikować sprawę, może nie być możliwe zablokowanie rakiet śnieżnych bez fałszywych alarmów. Prawdopodobnie spamerzy będą mieć 50 adresów IP w a / 24, więc nie można zapobiec całej domenie Poza tym treść wyglądała na prawomocną i nie mogłem odróżnić złych rzeczy od dobrych ... Niestety, spamerzy i hakerzy są zawsze o krok do przodu. Wygląda na to, że będziemy musieli walczyć ze spamem na rakietach śnieżnych od kilku lat do czasu znalezienia rozwiązania W 2009 r. branża antyspamowa zareagowała na ten spam, w tym samym roku Spamhaus wystąpił z listą CSS (Composite Snow-Shoe), zaktualizowano filtry antyspamowe i eksperci szukali sposobów Aby zapobiec spamowi na rakietach śnieżnych, spam w postaci rakiet śnieżnych jest irytujący, ale w większości przypadków nie narusza ustawy CAN-SPAM w Stanach Zjednoczonych.Spamerów zawsze uwzględniają skrytkę pocztową, aby spełnić wymagania dotyczące adresu pocztowego i używać różnych statycznych adresów IP i domeny.

Jak uniknąć spamu Snowshoe?

Jako sprzedawca e-maili, musisz walczyć ze spamem na rakietach śnieżnych. Niektóre z najprostszych sposobów są wymienione poniżej.

1. Powinieneś używać subdomen zamiast wielu domen.

2. Nie powinieneś dodawać domeny i adresu IP, aby pokonać wyzwania związane z filtrowaniem i ograniczaniem stawek. To całkiem proste, ale jeśli nie jesteś filtrowany lub blokowany, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wszystko jest w porządku. Jeśli znajdziesz się w Spamhaus CSS, powinieneś rozważyć wysłanie mniejszej liczby domen i adresów IP. Jeśli masz wątpliwości, możesz skonsultować się z ekspertem ds. IT dotyczącym spamu na rakietach śnieżnych .

November 26, 2017