Back to Question Center
0

Semalt Expert wyjaśnia różnicę między SEO a mobilnym SEO

1 answers:

W marketingu internetowym większość strategii SEO nie uwzględnia urządzeń odwiedzającychużyć, aby dotrzeć do strony internetowej. Większość firm szybko zapomina zoptymalizować swoje strony internetowe pod kątem wydajności telefonu komórkowego podczas ich wykonywaniatworzenie stron internetowych. Najnowsze badania wykazały, że telefony komórkowe zastępują komputery stacjonarne w surfowaniu po Internecie w tempie 4%. Ponadto,znaczna część ruchu w wyszukiwarkach pochodzi z telefonów komórkowych, a nie z komputerów stacjonarnych, jak wcześniej.

Niektóre przedsiębiorstwa wykorzystują tę przewagę, aby wypełnić lukę rynkową. Na przykład,większość osób korzysta z telefonów komórkowych do przeglądania Internetu - quirky hats to buy. W styczniu tego roku Google wyjaśniło, że jednym ze sposobów ich algorytmurankingi witryn to sposób, w jaki reagują witryny mobilne.

Search Engine Optimization polega na zwiększeniu widoczności witryny internetowej.Wyszukiwarki uczestniczą w tym procesie. Większość ich kryteriów obejmuje tworzenie witryn przyjaznych dla urządzeń mobilnych. Od twórców stron internetowychpunkt widzenia, większość taktyki SEO dla stron przyjaznych dla urządzeń mobilnych działa zupełnie inaczej niż wersja na komputery.

SEO witryn mobilnych różni się od typowego SEO dla komputerów. Ekspert z Semalt Digital Services, Ross Barber wyjaśnia aspekty tego zróżnicowania.

  • Lokalizacja wyników..Google celowo umieszcza wyniki lokalne wyżej dla urządzeń mobilnychpomysłowość. To ulepszenie sprawia, że ​​lokalny SEO idealnie nadaje się do mobilnej strony internetowej. Wyszukiwania z modyfikacją geograficzną mogą docierać do urządzeń mobilnych szybciej niżdostają się do komputerów. W tym samym czasie podobne podejście na komputerze może prowadzić do powielania treści w wielu domenach. W rezultacie większośćfirmy ignorują tę różnicę. Możesz jednak skorzystać z tej możliwości, używając domen kanonicznych do swojej witryny na komputery stacjonarne. W tym samym czasie,optymalizacja treści w witrynie mobilnej przywróci link i autoryzację strony za pomocą przekierowań 301
  • Mapowanie przycisków wezwania do działania. Większość użytkowników witryny odwiedza witrynę w celu uzyskania informacji lubzakup. Telefony komórkowe wymagają dużych rozstawionych przycisków. Ta funkcja pozwala użytkownikom smartfonów nie mieć problemów z ekranem dotykowymwkład. Jednak kursor myszy może rozróżniać blisko rozmieszczone linki i odpowiednio je klikać.
  • Treść. W każdym zadaniu marketingu cyfrowego kluczowe są słowa kluczowe i treść.Search Engine Optimization opiera się na słowach kluczowych i treści. Jednak sposób umieszczania słów kluczowych w witrynie mobilnej nie jest właściwytrafia na stronę na komputery. Na przykład komputery wymagają oznaczenia marki i zasięgu informacji. Z tego powodu zawartość komputera możedotrzeć do 1000 słów i mieć mniejszą czcionkę, aby pięknie wkomponować treść. Jednak nie jest tak w przypadku urządzeń mobilnychstrony internetowe. Przeglądarki telefoniczne działają najlepiej z dużymi czcionkami i treściami od 300 słów do 700 słów

Wniosek

Wiele firm nie bierze pod uwagę inicjatyw przyjaznych dla urządzeń mobilnych podczas ich konfigurowaniastrony internetowe. SEO witryn mobilnych różni się od SEO na wiele sposobów. Na przykład, technika SEO dla telefonów komórkowych zakłada mniejsze użyciezawartość dużych czcionek, która jest przeciwieństwem tego, czego Google chce od umieszczenia treści na komputerze stacjonarnym. Wiele firm, które stworzyłyich witryny przyjazne dla urządzeń mobilnych już czerpią korzyści z tej strategii. Dlatego różnice te mogą pomóc w prowadzeniu kampanii SEOaby zwiększyć zasięg i przyciągnąć więcej użytkowników z urządzeń mobilnych.

November 23, 2017