Back to Question Center
0

Semalt Islamabad Expert: 10 najpopularniejszych robotów sieciowych i botów

1 answers:

Istnieją dwa rodzaje botów w Internecie, które są nazywane dobrymi botami i złymi botami. Powinieneś podjąć poważne kroki przeciwko złym botom, ponieważ mogą one zużywać przepustowość DDN w krótkim czasie. Poza tym, negatywne lub złe boty kradną twoją zawartość internetową i zajmują zasoby serwera. Z drugiej strony, dobre boty (zwane także robotami sieciowymi) powinny być traktowane ostrożnie, ponieważ pomagają indeksować twoją stronę w wynikach wyszukiwania , takich jak Bing, Google i Yahoo.

Michael Brown, czołowy ekspert z Semalt , zapewnia, że ​​istnieją setki lub tysiące botów i robotów sieciowych przeszukujących internet, ale następujące są najbardziej popularne .

1 - cusco peru tours. GoogleBot

Googlebot jest jednym z najlepszych i najbardziej znanych robotów sieciowych do tej pory. Jest szeroko stosowany do indeksowania treści internetowych i artykułów w wynikach wyszukiwania Google. Najlepszą funkcją Googlebota jest to, że zapewnia on użytkownikom wiele narzędzi i opcji. Mówiąc dokładniej, Googlebot informuje Google, które strony mają zostać zaindeksowane, a które należy pozostawić .

2. Bingbot

Podobnie jak Googlebot, Bingbot jest popularnym przeszukiwaczem sieci firmy Microsoft. Istnieje od wielu lat i ma na celu indeksowanie stron internetowych w wynikach wyszukiwania Bing. Bingbot jest idealnym zamiennikiem bota MSN. Najbardziej znaną opcją jest Fetch as Bingbot, która jest obecna w Narzędziach dla webmasterów Bing. Ta opcja pozwala zażądać indeksowania stron i pokazywania ich w wynikach Bing .

3. Slurp Bot

Bot Slurp jest robotem sieciowym Yahoo, ale jest zasilany przez Bing. Witryny internetowe powinny umożliwiać Yahoo Slurp dostęp do swoich stron w celu wyświetlania ich w wynikach wyszukiwania Yahoo Mobile. Ten robot sieciowy jest używany do zbierania treści ze stron partnerskich w celu włączenia do serwisów Yahoo News, Yahoo Sports i Yahoo Finance .

4. DuckDuckBot

DuckDuckBot to znany i najlepszy robot internetowy DuckDuckGo. To wyszukiwarka znana jest ze swojej prywatności i nie śledzi użytkownika bez jego zgody, średnio obsługuje codziennie dziesięć milionów zapytań.DuckDuckGo dostaje wyniki z więcej 400 źródeł, w tym kilka źródeł pionowych, które dostarczają odpowiedzi związane z Instant Answers, Wikipedia i DuckDuckBot, a także obsługuje zapytania pochodzące ze źródeł takich jak Yandex, Bing i Yahoo.

5. Baiduspider

The Baiduspider to oficjalna nazwa robota lub pająka chińskiej wyszukiwarki. Może indeksować wiele stron internetowych każdego dnia i zwraca aktualizacje do indeksu Baidu. Baidu jest jedną z wiodących chińskich wyszukiwarek. Ma ponad 80% udziałów w ogólnych rynkach wyszukiwania w China Mainland.

6. Yandex Bot

YandexBot to konkretny robot indeksujący rosyjską wyszukiwarkę Yandex. Media twierdzą, że ten bot wygenerował ponad 57% całego ruchu w wyszukiwarkach w Rosji w 2015 r.

7. Sogou Spider

Sogou Spider jest znanym robota sieciowego Sogou.com. Ta wiodąca chińska wyszukiwarka została uruchomiona w 2004 roku i ma rangę 103 na Alexa. Należy pamiętać, że pająk internetowy Sogou nigdy nie przestrzega internetowych standardów robot.txt i jest zbanowany z różnych stron z powodu nadmiernego przeszukiwania .

8. Exabot

Ten robot sieciowy jest obsługiwany przez francuską wyszukiwarkę Exalead. Została założona kilka lat temu i ma ponad szesnaście miliardów stron internetowych indeksowanych w swoich wynikach wyszukiwania .

9. Zewnętrzny cel Facebooka

Gigant mediów społecznościowych, Facebook, pozwala użytkownikom udostępniać interesujące linki innym użytkownikom Facebooka. Zewnętrzny Hit Facebooka pełni różnorodne funkcje, w tym wyświetlanie kilku obrazów, ekscytujących filmów i kilku stron internetowych. Jednym z głównych i znanych robotów indeksujących jest Facebot, który pomaga poprawić wydajność reklamową .

10. Alexa Crawler

Alexa Crawler jest obsługiwana przez Amazonę Alexy i służy do indeksowania dziesiątek stron internetowych. Gromadzi informacje o stronach internetowych i ocenia je na podstawie lokalnych i międzynarodowych preferencji .

Ostateczna uwaga

Istnieją różne roboty sieciowe i roboty, więc jeśli zablokujesz podejrzaną stronę, upewnij się, że nie blokujesz dobrych robotów indeksujących twoje strony w wynikach wyszukiwania .

November 26, 2017