Back to Question Center
0

Semalt Islamabad Expert - Co musisz wiedzieć o robocie sieciowym

1 answers:

Przeszukiwacz wyszukiwarki to zautomatyzowana aplikacja, skrypt lub program, który przechodzi przez sieć WWW w zaprogramowany sposób w celu zapewnienia aktualnych informacji dla konkretnej wyszukiwarki. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego dostajesz różne zestawy wyników za każdym razem, gdy wpisujesz te same słowa kluczowe w Bing lub Google? Dzieje się tak dlatego, że strony internetowe są przesyłane co minutę. W miarę przesyłu robaki indeksują nowe strony internetowe.

Michael Brown, czołowy ekspert z Semalt , mówi, że roboty sieciowe, znane również jako automatyczne indeksatory i pająki sieciowe, pracują na różnych algorytmach dla różnych wyszukiwarek - gif art appraisers. Proces indeksowania rozpoczyna się od identyfikacji nowych adresów URL, które powinny zostać odwiedzone, ponieważ zostały właśnie przesłane lub ponieważ niektóre z ich stron mają nową treść. Te zidentyfikowane adresy URL są znane jako nasiona w wyszukiwarce.

Te adresy URL są ostatecznie odwiedzane i ponownie odwiedzane, w zależności od tego, jak często nowa zawartość jest do nich przesyłana, oraz zasad kierujących tymi pająkami. Podczas wizyty wszystkie hiperłącza na każdej ze stron są identyfikowane i dodawane do listy. W tym momencie ważne jest jasne stwierdzenie, że różne wyszukiwarki używają różnych algorytmów i zasad. Z tego powodu różnice w wynikach Google i wynikach Bing dla tych samych słów kluczowych będą się różnić, nawet jeśli będzie wiele podobieństw .

Roboty sieciowe wykonują olbrzymie zadania utrzymując aktualność wyszukiwarek. W rzeczywistości ich praca jest bardzo trudna z trzech powodów .

1. Ilość stron internetowych w Internecie w danym momencie. Wiesz, że w sieci jest kilka milionów witryn, a kolejne są uruchamiane każdego dnia. Im większy wolumen witryny w sieci, tym trudniej jest aktualizować roboty .

2. Tempo, w jakim uruchamiane są witryny. Czy masz pojęcie, ile nowych stron internetowych jest uruchamianych codziennie?

3. Częstotliwość zmiany treści nawet w istniejących witrynach internetowych i dodaniu dynamicznych stron.

Są to trzy problemy, które sprawiają, że pająki sieciowe są trudne do zaktualizowania. Zamiast indeksowania stron internetowych na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy", wiele pająków internetowych traktuje priorytetowo strony internetowe i hiperlinki. Priorytety oparte są tylko na 4 ogólnych zasadach przeszukiwacza wyszukiwarki.

1. Zasady wyboru są używane do wybierania, które strony są pobierane do przeszukiwania jako pierwsze.

2. Typ polityki ponownego odwiedzania służy do określania, kiedy i jak często odwiedzane są strony internetowe pod kątem możliwych zmian.

3. Zasady równoległości stosowane są w celu koordynowania rozmieszczenia robotów indeksujących w celu szybkiego pokrycia wszystkich nasion.

4. Zastosowana polityka grzeczności określa sposób przeszukiwania adresów URL w celu uniknięcia przeciążenia witryn internetowych .

W celu szybkiego i dokładnego pokrycia nasion, roboty muszą dysponować świetną techniką indeksowania, która umożliwia ustalanie priorytetów i zawężanie stron internetowych, a także musi mieć wysoce zoptymalizowaną architekturę. Te dwa ułatwią im przeszukiwanie i pobieranie setek milionów stron internetowych w ciągu kilku tygodni.

W idealnej sytuacji każda strona internetowa jest pobierana z sieci WWW i pobierana przez wielowątkowy downloader, po którym strony internetowe lub adresy URL są umieszczane w kolejce przed przekazaniem ich przez specjalny harmonogram w celu nadania priorytetu. Priorytetowe adresy URL są ponownie pobierane za pomocą wielowątkowego programu do pobierania, aby ich metadane i tekst były przechowywane w celu właściwego indeksowania .

Obecnie istnieje kilka pająków lub robotów wyszukiwarek. Ten używany przez Google to robot Google. Bez pająków internetowych strony wyników wyszukiwania będą zwracać zerowe wyniki lub przestarzałe treści, ponieważ nowe strony internetowe nigdy nie zostaną wymienione. W rzeczywistości nie będzie czegoś takiego jak badania online .

November 26, 2017