Back to Question Center
0

Semalt ostrzega przed złośliwym oprogramowaniem botnetowym

1 answers:

Złośliwe oprogramowanie lub złośliwe kody komputerowe istnieją od ponad 40 lat, ale ich użycie do stworzenia czegoś zorganizowanego pojawiło się na naszych oczach, gdy botnety zostały wprowadzone około dziesięć lat temu. Botnety są odpowiedzialne za niektóre drogie incydenty bezpieczeństwa w Internecie i zainfekowały dużą liczbę komputerów i urządzeń mobilnych. Każdego miesiąca wiele komputerów jest zainfekowanych botnetami, które mają tendencję do wyłączania tych urządzeń .

Artem Abgarian, wiodący specjalista Semalt , wyjaśnia w artykule, czym jest złośliwe oprogramowanie dla botnetów, w jaki sposób rozprzestrzenia się i działa

.

Termin botnet składa się z dwóch różnych słów, sieci i bota. Botnet to grupa zainfekowanych komputerów, które wykonują wiele zadań zgodnie z zamówieniami lub wymaganiami botmasterów. Co drugi komputer może stać się botnetem, środki nie zostaną podjęte, a Ty nie zainstalowałeś oprogramowania antywirusowego. Botnety to grupy i ogromne zbiory systemów, które są ze sobą połączone za pośrednictwem scentralizowanej sieci lub systemu operacyjnego. Osoby, które obsługują lub zapisują złośliwe oprogramowanie, nie mogą logować się na wszystkich urządzeniach, ale mogą zdecydowanie kontrolować swoje działania .

Jak sprawdzić, czy mój komputer jest częścią botnetu?

Łatwo jest znaleźć, czy komputer jest częścią botnetu, a także ocenić jego wpływ na wydajność urządzenia. Kiedy komputery stają się częścią botnetu, działają wolno i nie działają zgodnie z instrukcjami. Co więcej, strony internetowe nie ładują się prawidłowo, a systemy operacyjne są obciążone dużą ilością zapytań. Takie zachowanie jest widoczne dla użytkowników, aby dać im znać, że botnety są obecne. Mogą, ale nie muszą, dać ci znać o swojej obecności, ponieważ botnety działają zwykle po cichu .

W jaki sposób działają botnety?

Jak już wspomniano, botnety są instruowane do wykonywania określonych zadań. Są głównie odpowiedzialni za kradzież danych osobowych, takich jak dane karty kredytowej i mogą nie być widoczne dla użytkowników z powodu ich cichego zachowania. Botnety są używane głównie przez złośliwych aktorów, znanych również jako botmasters. Serwery poleceń i kontrolne mają na celu zniszczenie botnetów.

Ryzyko dla przedsiębiorców i użytkowników domowych:

Ryzyko związane z botnetami jest takie samo, jak ryzyko związane z złośliwymi programami i podejrzanymi działaniami w Internecie. Na przykład botnety mają na celu kradzież twoich danych osobowych i dostęp do danych twojej karty kredytowej. Uzyskują również dostęp do własności intelektualnych, planów i haseł, a czasami zmuszają do kliknięcia ich linków do witryn stowarzyszonych. Powinieneś zrozumieć, że gdy twój komputer zostanie zainfekowany, nie będzie już spełniać twoich wymagań, ale wykona zadania przypisane przez hakera .

Linia między komputerami firmowymi i osobistymi jest zamazana. Wszyscy możemy być ofiarami szkodliwego oprogramowania dla botnetów, a jedynym sposobem na ich pozbycie się jest zainstalowanie programów anty-malware. Identyfikacja i zatrzymanie szkodliwego oprogramowania dla botnetów to wszystko, czego potrzebujesz, aby zapewnić bezpieczeństwo w Internecie. Z technologicznego punktu widzenia botnety można zatrzymać za pomocą programów antywirusowych lub antywirusowych. Możemy zatrzymać infekcje w ruchu sieciowym i możemy się ich szybko pozbyć Source .

November 26, 2017