Back to Question Center
0

Semalt ujawnia różnicę między SEO i SMM

1 answers:

Większość firm chce prosperować w marketingu internetowym. Jednak, aby odnieść sukces wmarketingu internetowego, trzeba niektórych technik ery cyfrowej, takich jak SEO i SMM. Obie techniki mogą brzmieć tak samo dla przedsiębiorcyktóry nie jest zaznajomiony z dziedziną marketingu cyfrowego. Na przykład SEO może obejmować wyszukiwanie słów kluczowych podczas korzystania z mediów społecznościowychmarketing obejmuje płatne reklamy. Te dwie taktyki mogą być korzystne dla większości firm internetowych, zwłaszcza jeśli zna się różnicę.

Jason Adler, menedżer ds. Sukcesu klienta w firmie Semalt Usługi cyfrowe, przedstawia kilka kluczowych punktów, które mogą odróżnić SEO od SMM:

Search Engine Optimization (SEO).

Są to taktyki w tworzeniu stron internetowych, które mają na celu zwiększenie widocznościtwoja strona internetowa w wyszukiwarkach, szczególnie gdy jeden klucz w zapytaniu. SEO łączy wiele czynników na miejscu i poza niąruch z wyszukiwarek. Dla marketera cyfrowego. Celem każdej udanej kampanii SEO jest uzyskanie korzystnego miejsca w rankinguwyników wyszukiwania dla danego zestawu słów kluczowych. Jest to ważne, ponieważ możesz pokonać swojego konkurenta, uzyskać nowy ruch o wysokiej jakościi co najważniejsze, zwiększ liczbę konwersji. SEO polega na wykorzystaniu strategii takich jak:

  • Wyszukiwanie według słów kluczowych
  • Projektowanie stron internetowych
  • Tworzenie treści
  • Łączenie
  • Automatyzacja narzędzi

Marketing w wyszukiwarkach (SEM) to inne podejście do marketingu online.SEM jest listą sponsorowaną. Obejmuje umieszczanie kierowanych reklam na stronach wyników bezpłatnych wyników wyszukiwania poszczególnych użytkowników..Procedura obejmujelicytacja. Niektóre osoby w niektórych grupach demograficznych będą widzieć Twoją reklamę przez określony czas. Ta metoda jest szeroko stosowana ze względu na jej płynnośćautomatyzacja pay-to-click.

Marketing w mediach społecznościowych (SMM).

Podczas gdy SEO zbiera ruch przez wyszukiwarki, SMM jest kolejnym cyfrowymtaktyka marketingowa. SMM ściśle wykorzystuje media społecznościowe jako kryteria uzyskiwania klientów online. Cele społecznościowe mają wyraźny charakter społecznywitryny sieciowe, takie jak Facebook, Twitter, Tumblr, Pinterest i LinkedIn. Marketerzy w tej dziedzinie zwiększają świadomość marki, gromadząe-maile, zyskują linki i zwiększają marże zysku, korzystając z licznych sposobów dostępnych w mediach społecznościowych. Na przykład Facebook mastrategia płatnych reklam. Te reklamy będą kierowane na określoną demografię, która została prawidłowo ustawiona przez Ciebie. Inny marketing onlinekanały w mediach społecznościowych obejmują:

  • Reklamy na Twitterze
  • Filmy takie jak YouTube lub Vimeo
  • LinkedIn następujący po
  • Udostępnianie zdjęć jak na Instagramie i Pinterest.

Tradycyjnie zarówno SEO, jak i SMM są ukierunkowane na pozyskiwanie klientów na stronie internetowej. Pomimoróżnice, zwiększają także świadomość marki wśród potencjalnych konsumentów. Z drugiej strony konwersja gościa naklient nie jest całkowicie od nich zależny. Wchodzą w życie inne czynniki, takie jak projektowanie stron internetowych.

Wniosek

Firmy, które chcą odnieść sukces w Internecie, potrzebują marketingu cyfrowego, jednaktakie terminy jak Search Engine Optimization (SEO) i Social Media Marketing (SMM) mogą stać się mylące. Zarówno SEO jak i SMM to marketing cyfrowytechniki. Głównie mają na celu zwiększenie widoczności marki i, co najważniejsze, pozyskanie nowych klientów online. Jednak oba sąróżne w sposobie działania. Na przykład SEO wymaga zwiększenia widoczności w dużych wyszukiwarkach, podczas gdy SMM oznacza zwiększenieświadomość marki za pomocą mediów społecznościowych. Poprzez zrozumienie różnic między nimi, obie taktyki są konieczne i mogą przynieść długoterminowe korzyścido firmy, gdy jest przeprowadzana prawidłowo Source .

November 28, 2017