Back to Question Center
0

Semalt: Wskazówki dotyczące ochrony botnetów. Jak zachować bezpieczeństwo?

1 answers:

Rootkit to oprogramowanie ukryte i zainstalowane na komputerze lub urządzeniu mobilnym bez Twojej wiedzy. Prawdopodobnie zainfekuje dużą liczbę programów i plików i zostanie automatycznie zainstalowana przez atakujących. Wykorzystują luki w zabezpieczeniach komputera i zachęcają do pobrania dziwnych programów i narzędzi.

Artem Abgarian, czołowy ekspert z Semalt , zapewnia, że ​​rootkity nie zawsze są niebezpieczne, ale mogą ukrywać wszystkie złośliwe działania, więc powinieneś się ich pozbyć tak szybko, jak to możliwe. Czasami atakujący uzyskują dostęp do poufnych informacji i kradną dane karty kredytowej przy pomocy rootkitów. Regularnie monitorują działania użytkownika, wykonują różne niebezpieczne funkcje i modyfikują twoje programy, ale nie są wykrywane przez nikogo .

Z drugiej strony, botnety to ogromna sieć skompromitowanych lub zainfekowanych komputerów. Rozwijają duże i małe sieci botów i wykonują różnorodne zadania. W kontekście botnetu boty są kierowane do komputera i urządzeń mobilnych, które nie mogą poprawnie wykonywać swoich funkcji i są kontrolowane przez hakerów. Osoba atakująca uzyskuje kontrolę nad urządzeniem, infekując je wirusem, złośliwym kodem lub złośliwym oprogramowaniem atakującym komputer w regularnych odstępach czasu. Komputer wkrótce staje się częścią sieci botnetów i nie działa normalnie. Botnety są często wykorzystywane do przeprowadzania szeregu złośliwych działań, rozpowszechniania wirusów i spamu oraz atakowania różnych nowych urządzeń .

Dlaczego rootkity i botnety są poważnymi zagrożeniami?

Podstawowym problemem związanym z botnetami i rootkitami jest to, że pozostają one ukryte i wykonują swoje funkcje w sposób cichy. Chociaż botnety nie zawsze są ukryte, rootkity nigdy nie pojawiają się w twoim systemie komputerowym. Czasami zarówno rootkity, jak i botnety pozostają niewykryte do momentu całkowitego uszkodzenia urządzenia. Cicho wykonują swoje funkcje i automatycznie instalują inne złośliwe programy na Twoim urządzeniu. Ponieważ są one trudne do wykrycia, atakujący mogą łatwo używać botnetów i rootkitów do modyfikowania i uzyskiwania dostępu do twoich danych osobowych. Atakują oni szeroką gamę komputerów i popełniają różne zbrodnie za pomocą tych botów, pozostając ukryte w komputerze i urządzeniach mobilnych. Za pomocą kilku zainfekowanych komputerów atakujący mogą łatwo zwiększyć zasięg swoich zbrodni i wpłynąć zarówno na małe, jak i duże organizacje.

Co możemy zrobić, aby się chronić

Jeśli szukasz niezawodnych praktyk bezpieczeństwa, możesz wykonać te kroki i zmniejszyć ryzyko zainfekowania lub naruszenia bezpieczeństwa komputerów.

1. Utrzymanie i używanie programów antywirusowych:

Programy antywirusowe lub oprogramowanie muszą i powinieneś je zainstalować jak najszybciej. Pomagają rozpoznać i chronić komputer lub urządzenie mobilne przed znanymi wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Możesz łatwo wykryć złośliwe oprogramowanie i wirusy i zapobiec ich poważnym problemom. Ponieważ atakujący nieustannie zapisują nowe kody wirusów, niezbędne jest aktualizowanie definicji i programów antywirusowych. Powinieneś również zainstalować na swoim urządzeniu programy anty-rootkit i anti-bot.

2. Zainstaluj firewall

Musisz zainstalować zapory ogniowe, które pomogą zapobiec wielu rodzajom infekcji i zablokują złośliwy ruch, zanim uszkodzi komputer. Ogranicza ruch i może wykonywać swoje funkcje we wszystkich systemach operacyjnych. Upewnij się, że firewall jest regularnie aktualizowany .

3. Użyj silnych haseł

Powinieneś wybrać silne hasła, aby atakujący nie mogli ich odgadnąć za wszelką cenę. Używaj różnych słów i łącz zarówno liczby, jak i alfabety, tworząc hasło. Powinieneś często zmieniać hasło, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo w Internecie Source .

November 26, 2017