Back to Question Center
0

Semalt: Wszystko, co musisz wiedzieć o najsłynniejszej encyklopedii online - Wikipedia

1 answers:

Wikipedia jest jedyną internetową encyklopedią prowadzoną przez organizację non-profit. Całkowita wielkość tej strony jest po prostu ogromna! W rzeczywistości jest to prawie trzydzieści terabajtów danych. Liczne badania wykazały, że artykuły Wiki są codziennie przyciągane do milionów odwiedzających - disaster recovery plan oregon.

Angielska Wiki

Julia Wasznewa, ekspert Semalt , twierdzi, że angielska Wikipedia zawiera artykuły napisane przez miliony pisarzy. Wszystkie informacje są dostępne bezpłatnie, a Wiki bardzo się rozrosło po premierze w styczniu 2001 roku. W listopadzie 2001 r. Opublikowano pierwszą stronę główną Wikipedii. Angielska Wikipedia zawiera ponad dwa miliony artykułów, które zostały opublikowane w 2007 r. I zostały opracowane przez wysokiej klasy specjalistów w 2009 r.

Misja Wikipedii

Założyciel tej witryny twierdzi, że ochrona artykułów jest trudnym zadaniem, ponieważ Wikipedia jest dostępna dla wszystkich. Od samego początku Walia dała Wikipedii jasną misję: oferowanie darmowej wiedzy wszystkim ludziom w Internecie. W tym samym czasie wprowadził pewne zasady i regulacje, które każdy powinien przestrzegać. System działa sprawnie, a Wikipedia jest obecnie największą i najbardziej niezawodną encyklopedią na świecie .

Rola wolontariuszy w zarządzaniu Wikipedią:

Większość edycji i pisania na Wikipedii jest wykonywana przez wolontariuszy, mieszkających w różnych częściach świata. Wielu z nich to administratorzy najlepszych stron internetowych. Większość użytkowników uważa, że ​​miliony ludzi zarządzają Wikipedią, ale jest to podstawowa praca małej społeczności. Jego administratorzy są wolontariuszami i regularnie rozmawiają ze sobą o nowych stronach i artykułach Wikipedii za pośrednictwem internetowych list mailingowych.

Rola ekspertów w rozwoju Wiki

Britt i Matei napisali zupełnie nową książkę zatytułowaną Structural Differentiation in Social Media: Adhocracy and Entropy. Ta książka rzuca światło na to, jak Wikipedia stała się recenzowaną witryną internetową, a także najbardziej autentyczną encyklopedią internetową.

November 26, 2017