Back to Question Center
0

Semalt wyjaśnia, jak blokować niektóre witryny z wyników wyszukiwania Google

1 answers:

Google zmienia swoje algorytmy niemal codziennie, a każda zmiana nie zawsze jest dobra dla webmasterów i blogerów. Czasami Twoja witryna zostanie zablokowana z powodu zaktualizowanych zasad Google. Co więcej, może to wpłynąć na wyniki wyszukiwania i personalizację pod kątem geo-specyficznym. Dobrze jest zablokować kilka stron internetowych z wyników wyszukiwania Google, aby Twoje strony mogły się łatwo wyświetlać - counterfeit dollars for sale. Na szczęście istnieją sposoby blokowania określonych witryn z wyników wyszukiwania Google.

Niektóre z nich zostały omówione poniżej przez Ivana Konovalova, najlepszego eksperta z Semalt Digital Services.

1. Prywatna lista zablokowanych stron:

Tworzenie osobistych list blokujących witryny w Google Chrome jest łatwe. W tym celu powinieneś zainstalować rozszerzenie Google. Po zainstalowaniu zobaczysz opcję blokowania witryn lub adresów URL, które najczęściej Cię denerwują i popychają witrynę w wynikach wyszukiwania Google. Po kliknięciu opcji Blokuj witryny te natychmiast znikną z wyników wyszukiwania Google. Należy pamiętać, że te strony pojawiają się w wynikach wyszukiwania Yahoo i Bing, co oznacza, że ​​nie można ich zablokować z innych wyszukiwarek przy użyciu tej techniki.

2. Zablokuj bieżący host od Google. com:

Można łatwo zablokować bieżący host z Google.com. Jeśli masz otwartą sekcję Ustawienia Google Chrome, możesz zablokować podejrzane lub dorodne strony internetowe, klikając przycisk Blokuj. Jeśli klikniesz opcję Pokaż, te same witryny ponownie pojawią się w wynikach wyszukiwania Google.

Jeśli chcesz zobaczyć listę ostatnio zablokowanych stron, po prostu kliknij ikonę listy blokowania na pasku narzędzi. Zwykle pojawia się w kolorze pomarańczowym i ma ikonę dłoni .

3. Wtyczka Google Webspam Report:

Poza powyższymi dwiema metodami, wtyczka Google Webspam Report również może być przydatna. Dzięki temu możesz podejrzewać, że podejrzane i dorodne strony internetowe są spamem. W rzeczywistości jest to najłatwiejsza i najlepsza opcja, ponieważ możesz zgłosić jak najwięcej stron internetowych i blogów na raz. Jeśli do Google zostanie przesłanych wystarczająca liczba wiadomości o spamie, wyszukiwarka w końcu przekona i zablokuje witrynę z jej wyników .

Dzięki temu rozszerzeniu możesz zablokować wszystkie niechciane i podejrzane wyniki z wyszukiwarki Google. Niestety ta wtyczka nie działa dobrze w Safari i innych przeglądarkach internetowych. Oznacza to, że możesz go używać tylko wtedy, gdy przeglądasz strony za pomocą Google Chrome i ta przeglądarka jest podstawową opcją .

4. Dla użytkowników Firefoksa:

Jeśli jesteś użytkownikiem przeglądarki Firefox, istnieje możliwość zainstalowania podobnych dodatków, które będą blokować wszystkie niechciane witryny z wyników wyszukiwania. Na przykład, jeśli masz witrynę WordPress, możesz sprawdzić wtyczkę, która pomaga blokować niechciane strony z wyników wyszukiwania Firefoksa. Po pełnym zainstalowaniu możesz aktywować wtyczkę i zablokować lub wyeliminować witryny i blogi, których nie chcesz wyświetlać w wynikach wyszukiwania Google.

Wszystkie te metody są łatwe do naśladowania i skuteczne dla wszystkich typów stron internetowych, blogów i stron mediów społecznościowych .

November 26, 2017