Back to Question Center
0

Semalt: wykluczenie spamu

1 answers:

Jeśli zalogowałeś się na konto Google Analytics i zaobserwowałeś nagły wzrost liczby sesji, istnieje ryzyko, że boty i spam odsyłający trafiły do ​​Twojej witryny. W mgnieniu oka możesz poczuć, że dostaniesz sprzedaż i potencjalnych klientów, ale przyjrzenie się źródłom sesji da ci pojęcie, skąd pochodzi ruch. Spamboty są głównie odpowiedzialne za niski ruch internetowy . Jack Miller, starszy menedżer ds. Obsługi klienta Semalt , twierdzi, że w ostatnich latach coraz więcej webmasterów skarżyło się, że boty ze spamem ze strony odsyłającej indeksują swoje witryny i wygląda na to, że prawdziwe osoby odwiedziły Twoje strony internetowe. Czarne boksy SEO i negatywne boty mogą skosować Twoje dane Google Analytics w dużej liczbie - peru tours company. Co więcej, te boty pojawiają się podczas odwiedzania witryny wiele razy, ale współczynnik odrzuceń wynosi 100%. Nie masz żadnych pozytywnych danych, a ranking witryny zaczyna się z dnia na dzień zmniejszać

Co to jest Bot spamu?

Boty są zautomatyzowanymi programami, które mogą wykonywać akcje bez ręcznego wprowadzania danych. Bot jest odpowiedzialny za wykonanie wielu zadań, które prawdziwa osoba może ukończyć w ciągu kilku godzin, dni i tygodni. Boty potrzebują tylko kilku sekund na wykonanie wielu zadań naraz i są stworzone do nienaturalnego odwiedzania Twojej strony .

Różnica między botami nielegalnymi i legalnymi

Legalne lub autentyczne roboty należą do wyszukiwarek , takich jak Bing, Yahoo i Google. Mogą indeksować Twoją witrynę i wyświetlać wszystkie strony w wynikach wyszukiwania. Te boty nie szkodzą witrynie w żaden sposób, a nielegalne boty mają zaszkodzić twojej witrynie. Wygląda na to, że odwiedzają Twoją witrynę i mogą uzyskać wiele wyświetleń, ale nie są one przyjazne dla witryny i są określane jako boty ujemne. Najczęstszymi i znanymi botami spamu są event-tracking.com, free-share-buttons. com, social-buttons.com, darodar.com i get-free-traffic-now.com.

Istnieją pewne różnice wokół tych stron internetowych, a ich adresy URL pojawiają się automatycznie na kontach Google Analytics. Jeśli podążysz za ich adresami URL, aby dowiedzieć się więcej o tych firmach i ich pakietach reklamowych, najprawdopodobniej zaszkodzą one Twojej witrynie. Na przykład, jeśli zauważysz spam odsyłający (see-your-website-here.com) na swoim koncie Google Analytics, powinieneś go jak najszybciej usunąć .

Jak blokować boty spamowe na koncie Google Analytics?

Prawie wszystkie witryny odsyłające spam są dużymi sprawcami i należy się ich pozbyć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli napotkasz nowy spam odsyłający na swoim koncie Google Analytics, odfiltruj go, ale wadą tej procedury jest to, że złe boty ciągle odwiedzają Twoją witrynę. Oznacza to, że przejmą zasoby serwera i wpłyną na szybkość ładowania witryny. Jednak możliwe jest użycie pliku .htaccess w celu zablokowania wszystkich stron spamujących. Warto powiedzieć, że plik .htaccess to skuteczny sposób blokowania całej podejrzanej witryny .

Pierwszym krokiem jest wstawienie określonego kodu do pliku .htaccess. Jeśli ten plik nie działa poprawnie, należy przesłać nowy plik .htaccess do katalogu głównego domeny. Innym szybkim i łatwym sposobem naprawienia bota spamu jest utworzenie zaawansowanych filtrów na koncie Google Analytics. Zaloguj się do swojego konta i kliknij kartę Administracja. Z tego powinieneś przejść do opcji Utwórz nowy widok, a pod sekcją nazw widoków raportów zobaczysz przycisk Spam Free. Tutaj musisz kliknąć opcję Nowy filtr i nie zapomnij nazwać swojego filtra

November 26, 2017