Back to Question Center
0

Usuwanie trojana Filescout z komputera bezpiecznie na dobre: ​​przewodnik od Semalta

1 answers:

Filescout jest złośliwym koniem trojańskim, który może poważnie zaszkodzić oprogramowaniu Twojego komputera. Dlatego natychmiastowe usuwanie złośliwego oprogramowania jest najlepszą opcją dla użytkownika. Oliver King, ekspert Semalt Digital Services, wyjaśnia, jak w najlepszy możliwy sposób usunąć trojana Filescout z komputera - evod vape pen manual.

Filescout Trojan: przegląd

Szkodliwe oprogramowanie atakuje domyślne ustawienia na komputerze. Gdy złośliwe oprogramowanie zmieni domyślne ustawienia w systemie operacyjnym, łatwo będzie przeprowadzić włamanie. Następnie trojan pobiera niezbędne pliki potrzebne do zainstalowania i ustalenia obecności na komputerze. Oczywiście odbywa się bez zgody użytkownika. Gdy trojan jest w systemie, wydajność komputera spowalnia, co z kolei wpływa na inne aplikacje. W skrajnych przypadkach trojan może wyłączyć programy, co wpływa na zdolność wykonywania niektórych zadań. Bez domyślnego programu do ochrony przed włamaniami lub do powiadamiania o podejrzanej aktywności, złośliwe oprogramowanie może z łatwością zbierać informacje z komputera.

Dlaczego musisz go usunąć?

Filescout Trojan to dzieło złośliwych hakerów o złych zamiarach dla komputera, na który celują. Został zaprojektowany jako wysoce szkodliwy dla tego konkretnego celu. Ktoś może nie zdawać sobie z tego sprawy od razu, ale niektóre sygnały budzą podejrzenia i należy na nie uważać. Na przykład, jeśli komputer uruchamia swoje procesy wolniej niż zwykle, jest to wystarczający powód, aby go zeskanować..Jeśli ktoś przegląda Internet, a przeglądarka wciąż podnosi okna wyskakujące, które wyglądają podejrzanie, należy również poświęcić czas na dokładne sprawdzenie komputera. Nie należy klikać tych wyskakujących okienek. W większości przypadków mogą być przyczyną trojana Filescout lub pliku osadzonego w innym szkodliwym oprogramowaniu. Kliknięcie na linki, których nie jest się pewnym, jest niebezpieczne, ponieważ badania wykazały, że hakerzy używają takich do monitorowania działalności w Internecie i zbierania prywatnych informacji, takich jak dane finansowe i informacje o hasłach.

Ze wszystkich powodów wymienionych powyżej, konieczne jest wyeliminowanie konia trojańskiego, gdy tylko się go odkryje. Zabezpieczona jest nie tylko maszyna, ale także zawarte w niej dane. Poniżej znajduje się przewodnik krok po kroku dotyczący rozwiązania tego problemu.

Usuwanie trojana Filescout

Metoda automatyczna:

Przed czymkolwiek, pobierz kopię oprogramowania SpyHunter online. Jest to skuteczny program antywirusowy, używany przez większość ludzi do śledzenia i czyszczenia wszystkich zagrożeń i infekcji na komputerze.

  • Po otwarciu aplikacji antywirusowej wybierz pełne skanowanie i poczekaj na analizę wszystkich plików komputerowych
  • Wszystkie potencjalne zagrożenia pojawiają się w interfejsie. Wybierz wszystko i usuń je.

Metoda ręczna:

  • W menedżerze zadań wybierz kartę "cały proces", a tutaj zostanie wyświetlona lista wszystkich uruchomionych procesów. Prześledzić plik Trojan Filescout z listy i kliknąć "Zakończ proces" w prawym dolnym rogu okna.
  • Następnie przejdź do procesu z rejestru. Prześledzić plik trojana Filescout w kluczu rejestru "HKEY_LOCAL_MACHINE" i go usunąć.
  • Na koniec przejdź do domyślnego dysku instalacyjnego programu, otwórz folder Program Files i usuń wszystkie pliki pod nazwą trojana.

Aby ponownie zapobiec przypadkom infekcji trojanem na komputerze, należy unikać podejrzanych stron internetowych, nieznanych programów i usuwać wszystkie wiadomości spamowe.

November 23, 2017