Back to Question Center
0

Uważaj na Reapera, nowy rodzaj botnetu - Semalt Expert

1 answers:

Botnety usidliły ponad milion komputerów i urządzeń mobilnych, a ich liczba wciąż rośnie. Analitycy bezpieczeństwa wydali poważne ostrzeżenie o nowym botnecie zwanym Reaper. Przewiduje się, że będzie to cyber-huragan, który zakłóca działanie usług internetowych i wielu urządzeń na całym świecie. Najgorsze jest to, że można to zainstalować na komputerze osobistym bez twojej wiedzy. Jack Miller, starszy menedżer ds. Obsługi klienta Semalt twierdzi, że może penetrować nawet takie urządzenia, jak routery, smartfony i inne, i jest bardzo niebezpieczny - ewalletxpress online casino.

Co to jest botnet?

Botnet jest ogromną kolekcją internetowych, złośliwych urządzeń, które są kontrolowane przez centralny komputer. Zasadniczo jest w porządku, oprócz tego, że łączy wiele zainfekowanych komputerów, routerów, tabletów i smartfonów i infekuje kilka nowych urządzeń złośliwym oprogramowaniem i wirusami. Jedną z najbardziej podstępnych części jest to, że użytkownicy nie wiedzą nawet, że ich urządzenia zostały zainfekowane przez botnety, ponieważ to złośliwe oprogramowanie wykonuje cicho wykonywanie niecnych czynności .

Botnety są również używane do obniżania i kierowania na niektóre usługi online, takie jak DDOS (Distributed Denial of Services), a także dostarczają dużej liczby kampanii spamowych, ponieważ użytkownicy nie otrzymują Najgorsze jest to, że cyberprzestępcy tworzą botnety i sprzedają je oferentom, którzy używają ich do wykonywania cyberprzestępstw na całym świecie .

Kilka miesięcy temu botnet Mirai spowodował poważne zakłócenia w Stanach Zjednoczonych i zainfekował wiele routerów. Wykorzystał on pewne luki w zabezpieczeniach urządzeń, a najlepszą podatnością była Reaper .

Co to jest Reaper?

Kosiarz może z łatwością prześcignąć drogę do coraz większej liczby komputerów i urządzeń mobilnych i stanowi poważniejsze zagrożenie niż jego poprzednicy. Analitycy bezpieczeństwa sprowadzili problem do publicznej wiadomości, ponieważ chcieli dać wszystkim znać o botnetu, który zainfekował wiele routerów na całym świecie .

Zespół zauważył wzrost prób penetracji ochrony IoT IPS, a skala takich przejęć stała się widoczna w mgnieniu oka. Ponad dwa miliony organizacji skarżyło się na zarażone urządzenia zarówno w Australii, jak i Stanach Zjednoczonych. Zespół badawczy zasugerował, że wkrótce nadejdą następne cyberataki cybernetyczne .

Jak powstrzymać Reaper przed infekcją urządzenia?

Odtąd wszystkie infekcje związane z Reaperem są ograniczone do ruterów i kamer internetowych. Należy jednak zainstalować program antywirusowy na komputerze lub urządzeniu mobilnym, aby chronić urządzenie przed nim. Komputery Mac i PC są bardzo podatne na tego typu złośliwe oprogramowanie, więc powinieneś wypróbować BitDefender. Użytkownicy Androida i tabletów mogą uniemożliwić instalacjom odpowiedniego oprogramowania .

November 26, 2017