Back to Question Center
0

Uważaj na Reapera, nowy rodzaj botnetu - Semalt Expert

1 answers:

Botnety usidliły ponad milion komputerów i urządzeń mobilnych, a ich liczba wciąż rośnie. Analitycy bezpieczeństwa wydali poważne ostrzeżenie o nowym botnecie zwanym Reaper. Przewiduje się, że będzie to cyber-huragan, który zakłóca działanie usług internetowych i wielu urządzeń na całym świecie. Najgorsze jest to, że można to zainstalować na komputerze osobistym bez twojej wiedzy - umzugsfirmen berner oberland. Jack Miller, starszy menedżer ds. Obsługi klienta Semalt twierdzi, że może penetrować nawet takie urządzenia, jak routery, smartfony i inne, i jest bardzo niebezpieczny .

Co to jest botnet?

Botnet jest ogromną kolekcją internetowych, złośliwych urządzeń, które są kontrolowane przez centralny komputer. Zasadniczo jest w porządku, oprócz tego, że łączy wiele zainfekowanych komputerów, routerów, tabletów i smartfonów i infekuje kilka nowych urządzeń złośliwym oprogramowaniem i wirusami. Jedną z najbardziej podstępnych części jest to, że użytkownicy nie wiedzą nawet, że ich urządzenia zostały zainfekowane przez botnety, ponieważ to złośliwe oprogramowanie wykonuje cicho wykonywanie niecnych czynności .

Botnety są również używane do obniżania i kierowania na niektóre usługi online, takie jak DDOS (Distributed Denial of Services), a także dostarczają dużej liczby kampanii spamowych, ponieważ użytkownicy nie otrzymują Najgorsze jest to, że cyberprzestępcy tworzą botnety i sprzedają je oferentom, którzy używają ich do wykonywania cyberprzestępstw na całym świecie .

Kilka miesięcy temu botnet Mirai spowodował poważne zakłócenia w Stanach Zjednoczonych i zainfekował wiele routerów. Wykorzystał on pewne luki w zabezpieczeniach urządzeń, a najlepszą podatnością była Reaper .

Co to jest Reaper?

Kosiarz może z łatwością prześcignąć drogę do coraz większej liczby komputerów i urządzeń mobilnych i stanowi poważniejsze zagrożenie niż jego poprzednicy. Analitycy bezpieczeństwa sprowadzili problem do publicznej wiadomości, ponieważ chcieli dać wszystkim znać o botnetu, który zainfekował wiele routerów na całym świecie .

Zespół zauważył wzrost prób penetracji ochrony IoT IPS, a skala takich przejęć stała się widoczna w mgnieniu oka. Ponad dwa miliony organizacji skarżyło się na zarażone urządzenia zarówno w Australii, jak i Stanach Zjednoczonych. Zespół badawczy zasugerował, że wkrótce nadejdą następne cyberataki cybernetyczne .

Jak powstrzymać Reaper przed infekcją urządzenia?

Odtąd wszystkie infekcje związane z Reaperem są ograniczone do ruterów i kamer internetowych. Należy jednak zainstalować program antywirusowy na komputerze lub urządzeniu mobilnym, aby chronić urządzenie przed nim. Komputery Mac i PC są bardzo podatne na tego typu złośliwe oprogramowanie, więc powinieneś wypróbować BitDefender. Użytkownicy Androida i tabletów mogą uniemożliwić instalacjom odpowiedniego oprogramowania .

November 26, 2017