Back to Question Center
0

W jaki sposób botnet infekuje twoje urządzenie komputerowe? - Semalt

1 answers:

Oliver King, Semalt Customer Success Manager, twierdzi, że infekcje botnetów szerzą się wśród komputerów osobistych, szczególnie w Chinach i Stanach Zjednoczonych. Podczas gdy niektóre botnety mają tylko kilkaset urządzeń, inne mogą krążyć po milionach maszyn na całym świecie. Botnety mają na celu oszukać użytkowników do pobierania podejrzanych programów lub wirusów i zmuszają ich do klikania linków partnerskich lub filmów, które mogą być zainfekowane bardziej niebezpiecznym złośliwym oprogramowaniem - lampada di emergenza led online. Działa wtedy jako koń trojański i pozwala hakerom uzyskać dostęp do twoich danych i prywatnych informacji. Hakerzy wykorzystują również komputer osobisty do wykonywania różnych zadań i popełniania przestępstw, oszustw i szkód w Internecie .

W niektórych przypadkach komputer lub urządzenie mobilne może zostać zainfekowane przez botnet lub złośliwe oprogramowanie, które nie pozwala na pobieranie odpowiednich plików i uniemożliwia otwarcie ulubionych stron internetowych. Botnet to sieć komputerów zainfekowanych określonym złośliwym oprogramowaniem lub złośliwym oprogramowaniem. System jest kontrolowany przez podmiot zewnętrzny lub podmiot zewnętrzny. Pozwólcie, że powiem wam, że mistrzowie botnetów używają komputera do kradzieży informacji o kartach kredytowych, wysyłania wiadomości spamowych, przeprowadzania ataków na usługi w różnych witrynach i wykonywania ataków phishingowych w dużej liczbie.

Jak wykrywać infekcje malware

Podczas skanowania urządzenia za pomocą programu antywirusowego lub anty-malware, należy najpierw zapobiec wszystkim infekcjom. W rzeczywistości większość programów nie nadaje się do niczego i nie może nadążyć za dużą liczbą hacków i zagrożeń internetowych. Czasami kody złośliwych rzeczy są umieszczane w Twojej witrynie bez Twojej wiedzy. Jeśli masz komputer, powinieneś regularnie aktualizować przeglądarkę internetową lub system operacyjny. Dobrze jest zainstalować program usuwania złośliwego oprogramowania, zalecany przez większość ekspertów swoim klientom na całym świecie. Jeśli komputer wykonuje swoje zadania powoli, możesz stać się ofiarą botnetów, a istnieje ryzyko, że dane Twojej karty kredytowej zostaną skradzione.

Jak zapobiec infekcjom botnetów?

Oprócz regularnego uruchamiania programów antymalware i antywirusowych, należy podjąć pewne kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony w Internecie. Najpierw należy wybrać silne nazwy użytkownika i hasła. Upewnij się, że sprawdzasz swoje ustawienia prywatności prawie codziennie i aktualizujesz ustawienia raz lub dwa razy w tygodniu. Nie należy wyłączać zapór sieciowych podczas surfowania po Internecie i sprawdzania ulubionych stron internetowych. Eksperci są przekonani, że botnety mogą zainfekować normalny komputer lub urządzenie mobilne w mniej niż pięć minut. Dlatego należy uważać na odwiedzane strony internetowe i blogi. Korzystając z Internetu, nigdy nie powinieneś klikać nieznanych linków i załączników do wiadomości e-mail, nie pobierać oprogramowania i aplikacji z nieznanych lub nielegalnych stron internetowych oraz regularnie skanować swoje urządzenie .

November 26, 2017